środa, 27 czerwca 2012

Road trip Niemcy cz. 3 z 3 - Mercedes!

Dzisiaj już ostatni post z mojego wyjazdu do Niemiec. Od teraz tylko kosmetyczne wpisy:)

Ostatnim muzeum, które zwiedziliśmy było muzeum Mercedes - Benz Museum. Było ono największe, najlepsze i najciekawsze ze wszystkich trzech!Wrażenie po wejściu do muzeum - jestem na planie filmu Metropolis (1927)! Betonowe ściany i metalowa winda - dla mnie bomba!Winda!
Zwiedzanie zaczyna się już w parkingu podziemnym:)


Muzeum mieści się na 8 (!) poziomach. Zaczynamy od góry wjeżdżając futurystyczną windą a następnie schodzimy w dół kręconym korytarzem ze zdjęciami. Na ścianach mamy obrazy najważniejszych wydarzeń historycznych ludzkości i marki Mercedes. Najwyższy poziom zaczyna się od historii wynalezienia silnika i jego wykorzystania w pierwszych samochodach i samolotach.
Każde historyczne piętro ma doczepioną boczną salę z jakiejś samochodowej grupy np autobusy, ciężarówki, samochody pomocy (karetki, pługi, safety cars)

Jeden z pierwszych autobusów


Sala z ciężarówkami


Najniższy i zarazem "najmłodszy" poziom - nowoczesne technologie w samochodach
Przy zakupie biletu (8 euro/os.) dostajemy audio guide'a, który reaguje na skanowanie znaku przy eksponatach, jak również włącza się przy wejściu do sal i opowiada o ogólnej historii danej epoki motoryzacji. Aby odsłuchać wszystko nie starczyło by nam dnia ale fajnie było posłuchać o kilku konkretnych zabytkach i technologiach. Do kilku samochodów można nawet było wejść! Za dodatkową opłatą można też było skorzystać z symulatora samochodu wyścigowego.  Muzeum było świetne, warto było pojechać te dodatkowe 180 km do Stuttgartu. Mimo że, w Niemczech niedziela jest dniem wolnym od pracy muzea są na szczęście czynne:)
Mam nadzieję, że trochę Was zaciekawiłam a nie zanudziłam. Myślę, że tego typu muzea mogą być świetną odskocznią od zwiedzania zabytków i kościołów. Monachium i Stuttgart są niestety dość daleko od Poznania, ale dla osób które chciały by zobaczyć takie miejsca polecam fabrykę Phaetona w Dreźnie (trzeba się wcześniej umówić) oraz muzeum Volkswagen'a za Berlinem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czuj się swobodnie w pisaniu komentarzy, wszystkie czytam i zawsze się odwdzięczę.