poniedziałek, 25 czerwca 2012

Road trip Niemcy cz 2 z 3 - BMW!

Kolejny wyjazdowy post. Tego samego dnia z Ingolstadt (Audi) przejechaliśmy do Monachium zobaczyć muzeum BMW. Samo muzeum mieści się w tym okrągłym, miskopodobnym budynku na pierwszym zdjęciu. Na przeciwko wybudowano nowy budynek - BMW Welt, który łączy się z muzeum kładką nad drogą.Sam budynek ma niesamowita konstrukcję. Kładka prowadzi do "leja" i dalej do głównego budynku.


Budynek BMW Welt właściwie służy do komunikacji z klientem - można tam zamawiać samochody jak i je odbierać. Jest tam restauracja, sklep i są też wystawione motocykle.


Wracając do samego muzeum. Było dużo większe niż Audi, mieściło się na kilku poziomach połączonych kładkami. Na ścianach wyświetlały się holograficzne szkice samochodów i urywki z historii marki. Całe muzeum było nastawione na przedstawienie historii marki (jak to muzeum:)), i pokazano też stare silniki z czasów wojny. 
Na tym stole wyświetlała się historia marki. Można było dotknąć w dacie, która nas interesuje i przeczytać krótka notkę. Jakby tak wszystko przeczytać to chyba nie starczyła by na to doba:) W muzeum można oczywiście było zobaczyć stare modele jak i nowsze.Niesamowite wrażenie robiły wyświetlane holograficzne ruchome obrazy na ścianach i stole. Eksponatów było dużo i fajnie je pogrupowano. Warto było tu przyjechać ale 9 euro/os. to lekka przesada!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czuj się swobodnie w pisaniu komentarzy, wszystkie czytam i zawsze się odwdzięczę.